آخرین اخبار
۷ بهمن ۱۴۰۰

چرا با خودروسازها برخورد نمی‏‌شود؟!

در پی اظهارات اخیر رئیس پلیس راهور کشور درباره باز نشدن ایربگ خودروها در هنگام تصادفات و هشدار نسبت به عدم استاندارد بعضی قطعات خودروها، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

ادامه مطلب
۲۵ دی ۱۴۰۰

فيض سحرى ...

بیست و یکم دی ماه چهارمین سالگرد ارتحال مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ مهدى مظاهرى؛ از جمله مناجات خوانان محبوب و مردمی اصفهان بود. مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی با عنوان «فیض سحری» به تبیین شخصیت معنوی و روح خاشع این واعظ شهیر پرداخته است:

ادامه مطلب
۲۰ دی ۱۴۰۰

آیت‌الله رسولی محلاتی؛ امین امام و رهبری

نوزدهم دى‌ماه، دومين سالگرد ارتحال مرحوم آيت‌الله سيدهاشم رسولى محلاتى است؛ ایشان از اعضای باسابقه دفتر حضرت امام خمينى(رض) و مقام معظم رهبرى و از جمله خادمان قرآن و داراى آثار زيادى در حوزه قرآن و عترت بود.

ادامه مطلب
۵ دی ۱۴۰۰

آموزش و پرورش جای چه کسانی است؟!

استاد پرورش یکی از شخصیت های بزرگ و اثرگذار در آموزش و پرورش بود اما وقتی وزیر آموزش و پرورش شد،‌ ناراحت بود سر کلاس درس نیست و می‏‌گفت: اگر مرا مخیر بگذارند که یا وزیر باشم و یا یک معلم ساده در مدرسه‏‌ای در ابرقو (یک شهر دور افتاده)، خدا شاهد است که من سرسوزنی صندلی وزارت را بر ابرقو درس دادن ترجیح نمی‏‌دهم!‍!!

ادامه مطلب
۱۴ آذر ۱۴۰۰

خلاء وجود عالمان دینی در تهران و شهرهای بزرگ/ حوزه علمیه قم چاره کند

در پی ارتحال حضرت آیت الله سید رضی شیرازی، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی با اشاره به خلأ علما و فقهای برجسته در شهرهای بزرگ از حوزه علمیه قم خواست تا با فراهم کردن شرایط مهاجرت برخی علما به تهران و شهرهای بزرگ این خلأ را جبران کند. 

ادامه مطلب
۲ آذر ۱۴۰۰

همه ما یک ملتیم / در حاشیه بحران آب در کشور و خشکرودی زاینده رود

بحران کمبود آب در کشورمان یک بحث ملی است و بسیاری از استان‌ها درگیر مشکلات خشکسالی و زیست محیطی هستند و حتی گاهی برای تأمین آب شرب مصرفی خانه ها نیز با مشکل مواجه می شوند. مدیریت منابع آب در کشورمان در چنین شرایطی بسیار حائز اهمیت است و در این موضوع نباید استانی فکر کرد بلکه همه به هم وابسته هستند و باید ملی تدبیر کرد.

مرتضی نجفی قدسی با توجه به اهمیت موضوع بحران آب در کشور چنین نگارش کرده است:

ادامه مطلب
۲۲ آبان ۱۴۰۰

چرا همیشه به یاد علامه طباطبایی هستیم؟! سخنی به مناسبت چهلمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی (رض)

بیست و چهارم آبان ماه سالروز رحلت مفسر کبیر قرآن حضرت علامه طباطبایی است و در تقویم‌ها نیز به روز بزرگداشت ایشان ثبت است، به همین مناسبت مرتضی نجفی قدسی یادداشتی در گرامیداشت چهلمین سالگرد ارتحال ایشان به این شرح قلمی کرده است:

ادامه مطلب
۲۴ مهر ۱۴۰۰

تشکیل بسیج مردمی راهکار حفظ امنیت در افغانستان

در پی جنایت هولناک تروریستهای داعشی در مسجد فاطمیه قندهار و به خاک و خون کشیدن دهها نفر از نمازگزاران این مسجد، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

ادامه مطلب
۲۱ شهریور ۱۴۰۰

برای حمایت از ملت مظلوم افغانستان چه کنیم؟!

در پی تحولات اخیر افغانستان و تغییر تاکتیکی آمریکا و سیطره ی طالبان در این کشور ، مرتضی نجفی قدسی در حمایت از ملت مظلوم افغانستان چنین نوشته است:

ادامه مطلب
آخرین مقاله
چرا با خودروسازها برخورد نمی‏‌شود؟!

در پی اظهارات اخیر رئیس پلیس راهور کشور درباره باز نشدن ایربگ خودروها در هنگام تصادفات و هشدار نسبت به عدم استاندارد بعضی قطعات خودروها، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

پیوندها
خاطراتی از استاد پرورش
گالری تصاویر
تماس با ما