آخرین اخبار
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

یادی از یک روحانی مخلص، خدوم و مردمی

امروز ۲۷ اردیبهشت ماه سالروز رحلت خطیب ارجمند مرحوم حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی است. به انگیزه بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آن مرحوم، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی به بیان ویژگی‌ها و تبیین صفات این عالم پرداخته است که در ادامه می‌خوانیم:

ادامه مطلب
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

خطر گرانی و کاهش ارزش پول ملی!

مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی نوشت: بر اساس آماری که بانک مرکزی ارائه داده است، تعداد افراد و یا شرکت‌هایی که از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‏‌کنند کمتر از دو هزار نفر هستند که متأسفانه تاکنون بالغ بر ۵۵ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی بین آن‌ها توزیع شده است تا کالا‌های اساسی و مورد نیاز کشور را وارد کنند و با قیمت ارزان به‌دست مردم برسد.

ادامه مطلب
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

شیخ بهایی نقش مهمی در شکل گیری تمدن ایرانی اسلامی دارد

مرتضی نجفی قدسی از فعالان فرهنگی و رسانه ای طی سخنانی در نخستین گردهمایی معماران و مهندسان صنعت ساختمان استان قم که شامگاه سه شنبه ۶ اردیبهشت به همت استودیو معماری نگار در هتل پارسیای قم و به مناسبت بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار، برگزار شد، با بیان اینکه این گردهمایی با محوریت نام بزرگترین معمار ایران اسلامی یعنی شیخ بهایی تشکیل شده است به تبیین نقش شیخ بهایی در شکل گیری تمدن ایرانی اسلامی پرداخت

ادامه مطلب
۳۰ فروردین ۱۴۰۱

اتمام حجّت با خودروسازان!‌

انتظار می رفت بعد از بیانات و انتقاد صریح رهبری معظم انقلاب نسبت به بی کیفیتی خودروها و عدم رضایت مردم از آنها و تصدیق بجا بودن اعتراض مردم نسبت به آنها اقدامی جدی برای توقف خودروهای نا ایمن و کشف فساد پنهان و مافیای آنها صورت می گرفت که متأسفانه فقط به یک بیانیه توجیه گرانه بسنده کردند و وعده اصلاح را به آینده موکول کردند و اخیراً هم حتی با پر رویی بر نرخ همین محصولات بی کیفیت افزودند!!

مرتضی نجفی قدسی طی یادداشتی با بیان این مطالب چنین آورده است:

ادامه مطلب
۸ فروردین ۱۴۰۱

حکومت صالحان در زمین

قطعاً یکی از آمادگی‏‌های مقدمات ظهور حضرت حجت (عج) احیای حضور انسانی مردم در مساجد است، همانطور که انقلاب اسلامی از مساجد بپاخاست و پیروزی انقلاب نیز مرهون حضور مردم در مساجد است. مساجد تاریخ انقضاء ندارند و تا قیامت تاریخ انقضای آنها باقی است که امیدوارم دلسوزان و وفاداران انقلاب اسلامی نسبت به احیای حضور مردم در مساجد همتی مضاعف داشته باشند. به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و گرامیداشت میلاد امام زمان (عج) مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی تحت عنوان «حکومت صالحان در زمین» چنین آورده است:

ادامه مطلب
۲۱ بهمن ۱۴۰۰

راز طول عمر با برکت آیت الله صافی گلپایگانی

حضرت آیت‌الله شیخ لطف‌الله صافی گلپایگانی به حساب شمسی ۱۰۳ سال و به حساب قمری ۱۰۶ سال عمر با برکت داشتند و تا آخرین روز هم از هوش و حواس و حافظه کامل برخوردار بودند و مطالعه فراوان داشتند و با این کهنسالی روزی ده تا پانزده روزنامه را تورق و مطالعه می کردند و مرتباً از احوال کشور و جهان با خبر بودند و آیات و احادیث و اشعار فراوان در حافظه داشتند و برای بسیاری شناخت رمز این عمر با کیفیت و برکت قابل توجه است. مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی مبسوط به این موضوع چنین پرداخته است

ادامه مطلب
۱۲ بهمن ۱۴۰۰

عالِم حصیر نشین!

همزمان با اولین سالگرد رحلت حضرت آیت الله شیخ عبدالله نظری خادم الشریعه از یاران امام خمینی و عالم بزرگ مازندران مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی تحت عنوان «عالم حصیر نشین» را برای بزرگداشت این عالم فزرانه نگاشته است

ادامه مطلب
۷ بهمن ۱۴۰۰

چرا با خودروسازها برخورد نمی‏‌شود؟!

در پی اظهارات اخیر رئیس پلیس راهور کشور درباره باز نشدن ایربگ خودروها در هنگام تصادفات و هشدار نسبت به عدم استاندارد بعضی قطعات خودروها، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

ادامه مطلب
۲۵ دی ۱۴۰۰

فيض سحرى ...

بیست و یکم دی ماه چهارمین سالگرد ارتحال مرحوم حجت الاسلام والمسلمين حاج شيخ مهدى مظاهرى؛ از جمله مناجات خوانان محبوب و مردمی اصفهان بود. مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی با عنوان «فیض سحری» به تبیین شخصیت معنوی و روح خاشع این واعظ شهیر پرداخته است:

ادامه مطلب
آخرین مقاله
یادی از یک روحانی مخلص، خدوم و مردمی

امروز ۲۷ اردیبهشت ماه سالروز رحلت خطیب ارجمند مرحوم حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی است. به انگیزه بزرگداشت چهارمین سالگرد ارتحال آن مرحوم، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی به بیان ویژگی‌ها و تبیین صفات این عالم پرداخته است که در ادامه می‌خوانیم:

پیوندها
خاطراتی از استاد پرورش
گالری تصاویر
تماس با ما