رئیس انجمن تبلیغ حوزه: مردم طرفدار نظام و رهبری هستند و صف خود را از آشوبگران جدا کردند
پنجشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۸
بازدید: ۳۶۴
بازتاب ها : ۲۳
دیدگاه ها : ۰

امروز مردم قم و دیگر شهرها در حمایت از نظام و رهبری و مراجع راهپیمایی عظیمی را راه انداختند تا نشان دهند طرفدار نظام و رهبری هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد واعظ موسوی، رئیس انجمن تبلیغ حوزه علمیه شامگاه پنجشنبه 30 آبان ماه در گردهمایی اعضای انجمن تبلیغ و ارتباطات حوزه که به مناسبت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در دارالقرآن این مفسر بزرگ قرآن برگزار شد گفت: امروز مردم قم و دیگر شهرها در حمایت از نظام و رهبری و مراجع راهپیمایی عظیمی را راه انداختند تا نشان دهند طرفدار نظام و رهبری هستند و صف خود را از آشوبگران جدا کردند.

واعظ موسوی اضافه کرد: امام در جلد 17 صحیفه نور فرموده است که تبلیغات مسئله مهم و حساس است؛ آنقدر که دشمنان از این حربه استفاده می‌کنند از طرق دیگر استفاده نمی‌کنند و ما هم باید بیشتر از تبلیغات استفاده کنیم.

وی افزود: چند سالی است که انجمن های علمی در حوزه ایجاد شده که از جمله انجمن تبلیغ است؛ برخی تصور می کنند که این مجموعه هم در کنار مجموعه های اعزام مبلغ است ولی چنین ماموریتی ندارد بلکه انجمن متشکل از تعداد زیادی از استادان و فرهیختگان تبلیغ حوزه است.

رئیس انجمن تبلیغ حوزه علمیه با بیان اینکه سخن هرچند تاثیر سحرآمیزی دارد ولی عمل یک مبلغ بسیار موثرتر از سخن اوست تصریح کرد: به اعتبار اینکه مردم می‌بینند مبلغ آنچه را می‌گوید عمل می‌کند و پا جای پای ائمه می‌گذارد علاوه بر محتوای تبلیغ باید در عمل هم به این مسیر پایبند باشند.

واعظ موسوی تصریح کرد: امروز به تبلیغ سنتی نمی‌توان اکتفا کرد و باید به متدها و ابزارهای جدید هم رو بیاوریم و حوزویان و دانشگاهیان که طلایه دار فرهنگی هستند باید همه تلاش خود را برای به کار گرفتن ابزار تبلیغ به کار بگیرند.

واعظ موسوی اضافه کرد: جایگاه حوزه و حوزویان باید در جامعه به خوبی تبیین شده باشد و از بکارگیری عناوین معادل مانند ارشد و دکترا در حوزه باید بپرهیزیم زیرا توهین به حوزه است و حوزه خود مدارجی دارد و مقام معظم رهبری و مراجع هم در این زمینه نصایح لازم را داشته‌اند.


آلبوم تصاویر خبر
نظرات

آخرین مقاله
تشکیل بسیج مردمی راهکار حفظ امنیت در افغانستان

در پی جنایت هولناک تروریستهای داعشی در مسجد فاطمیه قندهار و به خاک و خون کشیدن دهها نفر از نمازگزاران این مسجد، مرتضی نجفی قدسی در یادداشتی چنین آورده است:

پیوندها
خاطراتی از استاد پرورش
گالری تصاویر
تماس با ما