نجفی قدسی از مدیریت دارالقرآن علامه طباطبایی کناره‌گیری کرد
چاپ
یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸
بازدید: ۱۶۹۷۵
بازتاب ها : ۳۵
دیدگاه ها : ۰

مرتضی نجفی قدسی که مدت ۹ سال مدیریت دارالقرآن علامه طباطبایی را برعهده داشت از این مسئولیت کناره‌گیری کرد.

مرتضی نجفی قدسی که ۹ سال مدیریت دارالقرآن علامه طباطبایی را برعهده داشت، طی نامه‌ای از این جایگاه کناره‌گیری کرد.

متن کامل این استعفانامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« وَکَلِمَةُ اللّهِ هِیَ الْعُلْیَا وَاللّهُ عَزِیزٌ حَکِیمٌ »

دارالقرآن علامه طباطبایی از سال ۱۳۹۰ به پیشنهاد حضرت آیت الله سبحانی و با حمایت و پشتیبانی مراجع عظام تقلید در بیت شریف این عالم ربانی تاسیس گردید.

در این مدت فعالیت‌های چشمگیری در عرصه تفسیر قرآن کریم چه در بعد آموزشی  و چه در بعد ترویجی  صورت گرفته است و عموم حوزویان  در جریان برنامه‌های این دارالقرآن بوده و هستند و نیاز به بازگویی آنها نیست.

یکی از شخصیت های علمی حوزه که سالیان متمادی در آثار مرحوم علامه طباطبایی غور و تحقیق کرده‌اند و حتی پژوهشکده‌ای  به نام علامه طباطبایی داشتند جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد عابدی از اساتید بنام حوزه هستند که خوشبختانه تقبل کرده‌اند تا کلاسها و درس‌ها  و بحث‌ها و مرکز تخصصی خود را در این دارالقرآن مستقر کنند، لذا این حقیر شرط ادب می دانم تا به پاس تشریف فرمایی ایشان مسئولیت دارالقرآن علامه طباطبایی را به حضرت ایشان تفویض نمایم تا ان شاء الله با همت و پشتکار عالی که در ایشان وجود دارد بتوانند دارالقرآن علامه طباطبایی را در آن ساحتی که ایشان شایسته آن هست  قرار دهند.

از تمامی بزرگان حوزه، مدرسین عالی‌مقام و مراجع عظام تقلید که در این سالها مکررا در بیت شریف علامه طباطبایی شرف حضور پیدا کردند صمیمانه تشکر می کنم و ان شاء الله عندالله مأجور هستند و سلامتی و دوام توفیقات همگان را از درگاه الهی مسئلت می نمایم.

خادم القرآن - مرتضی نجفی قدسی

۹۸/۹/۱۷


بازتاب تصویری (0 بازتاب)
آلبوم تصاویر خبر
نظرات

آخرین مقاله
قم و نجف؛ دو بال جهان تشیع

یادداشتی از مرتضی نجفی قدسی :

هر دو حوزه قم و نجف هم سنتی بوده‌اند به وقتش و هم انقلابی بوده‌اند به وقتش و سعی نکنید از هر فرصتی سوء‌ استفاده کنید و بین این دو حوزه کهن که مانند دو بال برای جهان تشیع هستند، افتراق ایجاد کنید! 

روحانیت تشیع بر اساس آموزه‌های اهل بیت (ع) همیشه در مقابل ظالمان و ستمکاران و در کنار مظلومان و مستضعفان بوده‌اند و لکن شکل و چگونگی آن‏ها بر اساس مصلحت‌‏ها و تابع شرایط زمان و مکان بوده است.

در پی سخنان برخی افراد نا آگاه و یا مغرض که سعی دارند مشی حوزه‌های نجف و قم را از هم متمایز بدانند و از این رهگذر افتراقی بین جهان تشیع ایجاد کنند، مرتضی نجفی قدسی یادداشتی را به این شرح قلمی کرده است:

پیوندها
خاطراتی از استاد پرورش
گالری تصاویر
تماس با ما
آدرس: قم، خیابان اول، کوچه اول، ساختمان اول، پلاک 1
ایمیل: info@najafiqodsi.ir